Риболовля давно перестала бути лише засобом забезпечення продуктом харчування, адже сьогодні рибу можна знайти практично в будь-якому магазині і різну (морську, річкову або озерну). Але популярність риболовлі від цього не падає: багато збираються на «тихе полювання» не стільки за уловом, скільки за адреналіном або ж, навпаки, можливістю провести час далеко від цивілізації, в стані повного спокою. Однак бажання дійсно зловити рибу ніхто не відміняв, адже навіть рибак з максимально філософським настроєм буде радий принести в будинок окунів або щук, спійманих власноруч.
Рибалка має багато секретів, а обсяг улову безпосередньо залежить не тільки від досвіду або старання, але і від кількості і якості оснастки, а також від уміння її вибирати і застосовувати по ситуації. У даному матеріалі ми розповімо про популярних силіконові приманки і ефективних блеснах, а також дамо декілька порад допомогу щодо вибору цих виробів.
Безумовно, почати варто з силіконових приманок, адже саме це виріб є найбільш різноманітним і відразу приваблює увагу на прилавку. Багато досвідчені рибалки і неофіти рибної ловлі успішно рибалять саме з силіконовими виброхвостами або твістерами. До речі, ще однією причиною попиту на силікон є його доступність. Такі приманки відчутно дешевше блешень або воблерів.
Силіконова принада може виглядати по-різному. Сьогодні найбільш поширені:
Вироби з перших двох груп імітують рухи дрібної риби і пуголовків в процесі проводки, тоді як пасивні моделі мають схожу форму з реальними мешканцями водойми (це можуть бути рачки і раки, черв'яки, личинки, жуки та багато іншого). Уловистость того або іншого варіанту залежить від безлічі факторів, але насамперед від схожості приманки з тим, чим зазвичай харчується риба в даному водоймищі. Так що якщо збираєтесь на риболовлю в конкретне місце і актуальне питання вибору приманок, є сенс звернутися за допомогою до товаришів, які мають досвід рибної ловлі саме на цій ділянці.
Блешня являє собою пластину з металу або пластику, з двома отворами, розташованими на протилежних кінцях (під волосінь і під гачок). Забарвлення і форма виробу може бути практично будь-який (вибір величезний), в залежності від виду риби, на яку розрахована ця принада. Класифікувати блешні краще по сезонності:
Також існує чимало авторських виробів, створених численними народними умільцями, проте в серійному виробництві їх не знайти (хоча ознайомитися з подібними конструкціями завжди цікаво і корисно, адже прийняти допомогу у вигляді ради від досвідченого рибалки завжди доречно).
Крім перерахованого вище, існує також «дракон», важка зимова блешня для рибної ловлі в ямах, де риба збирається в холодну пору року. Проте її використання вважається варварським: риба чіпляється за живіт, і гарантовано гине, навіть якщо зірветься з гачка. Блешні дорожче силіконових виробів і складніше в проводці, однак, вважається, що якщо ви засвоїли хоча б один різновид блешні, хороший улов — гарантований.
А це підступне запитання, який слабо актуальне для професійних рибалок: ясно, що в наявності повинні бути обидві різновиди і в чималій кількості. А любителям і той, і інший варіант може забезпечити виключно успішну ловлю риби: все залежить від деталей. Наприклад, якщо ви спеціалізуєтесь на зимовій рибалці в ополонці, найкращим варіантом буде прямовисна блешня. Але якщо рибалка є виключно річним хобі, можна обійтися і пасивної силіконової приманкою або твистером.
Щоб не витрачати гроші і час даремно, рекомендуємо заздалегідь визначитися з рядом факторів:
Приміром, у сонячні дні варто вибрати блешню з мінімальним блиском, а для похмурої погоди необхідні яскраві і блискучі приманки.
У каталозі нашого сайту представлений багатий вибір блешень, силіконових принад і інших товарів для рибного лову. Ми із задоволенням надамо допомогу новачкам у процесі вибору цієї продукції, звертайтеся.