Сьогодні зимова риболовля є одним з найпопулярніших видів відпочинку і навіть спорту. Хтось займається нею професійно, для інших же це просто спосіб відірватися від буденних днів, забути про проблеми. Як би не було, а в умовах низьких температур організм відчуває стрес, тому підбір правильної екіпіровки має величезне значення. Якими властивостями повинні володіти костюми і заброди для зимової риболовлі, а також тонкощі підбору спорядження і вудок, ми розглянемо в даній статті.
Досвідчені рибалки знають, як легко замерзнути навіть несильний мороз, перебуваючи біля води. Підбір спорядження для зимової риболовлі — важливе завдання, від неї залежить і здоров'я самого рибака, і навіть улов, так як заледеневшими пальцями не так вже просто знімати видобуток з гачка, закидати вудки і використовувати інше спорядження. Не менш важлива і взуття, так як в першу чергу починають мерзнути ноги, а це може легко призвести до застуди.
Є різні костюми для зимової риболовлі, але всі вони повинні добре зберігати тепло, захищати від вітру і не вбирати вологу. Сучасні рибальські костюми розраховані на морози до -40°С. Але для збереження тепла дуже важливо, що одягнуте під низом. Важливо підібрати під екіпіровку відповідний тип термобілизни.
Професійні рибальські костюми дозволяють відстібати верхню частину куртки. Це особливо актуально тоді, коли вночі та вранці температура низька, а днем стає тепло. Сучасні костюми для зимової риболовлі мають етикетку, на якій вказаний температурний режим, але підбирати все ж краще з запасом мінімум на 5 градусів.
Окремої уваги заслуговують капюшон і рукави. Хороші зимові костюми мають щільні внутрішні манжети, капюшон повинен затягуватися не на звичайному шнурку, а на резинці.
Багато хто по-старому використовують для зимової риболовлі валянки з калошами. Дійсно ще кілька років тому ця взуття вважалася найбільш придатною, так як валяне шерсть дуже добре гріє і тримає тепло. Але сучасні заброди мало чим поступаються цій взуття, при цьому вони зовсім не бояться води. Всередині якісні заброди мають вставки з натурального хутра.
Набір зимового спорядження набагато ширша, ніж для літа. Все починається з безпеки, тому в комплекті рибака завжди повинна бути пешня, за допомогою якої перевіряється товщина льоду, а також робиться невелика лунка для риболовлі. Якщо ж лід міцний і товстий, то не обійтися без спеціального льодового бура.
Щоб підгодувати рибу будуть потрібні спеціальні годівниці, здатні донести прикормку до самого дна. На випадок упіймання великої риби не завадить і багорик, а складати все це зручно в спеціальний ящик для зимової риболовлі.
Ну, і звичайно ж, ніяк не обійтися без вудки, вірніше навіть декількох. Зимова вудка маленька, має компактні габарити. Це невелика конструкція, що складається з міцної волосіні середньої товщини, грузила з відвідним монтажем і безнасадочной блешні. Для хижих риб використовуються спеціальні жерлицы. Вони бувають різних конструкцій, кожен з яких розрахований на певний тип риб. Є і поплавочные вудка для зимової риболовлі, в такому разі треба буде прихопити з собою спеціальну шумівку, щоб збирати крижану крихту з поверхні лунки.
Це спорядження є базовим і необхідним. В будь-якому магазині можна придбати безліч аксесуарів для зимової риболовлі, які зроблять це заняття максимально комфортним. Найголовніше — не економити на екіпіровці, на льоду, біля води завжди дуже холодно і незатишно, тому спеціальні костюми — це скоріше необхідність, ніж пустощі.