Коропові і махові, фідерні і болонські — такий вибір вудилищ, в залежності від виду рибної ловлі, пропонують в спеціалізованих магазинах. Початківцям важко не розгубитися в асортименті снасті для рибної ловлі. Тому перед покупкою варто детально ознайомитися з різновидами вудилищ і їх призначенням.
Насамперед, потрібно визначитися з місцем рибної ловлі, дальності від берега, типом водойми і очікуваного трофея. Саме ці фактори впливають на вибір вудилища, які бувають:
- маховими;
- штекерними;
- матчевыми;
- болонськими;
- фідерними;
- карповими.
Якщо досвіду в такому занятті, як риболовля, ще зовсім трохи, то рекомендується для початку обзавестися легкими вудлищами (наприклад, вуглепластика), які нескладно довго утримувати на вазі. Дешевше обійдуться моделі з скловолокна — при цьому вони більш важкі і менш якісні. На вибір довжини вудилища впливають розміри улову. Щоб витягнути рибу вагою до кілограма, достатньо 4 метрів снасті. З таким оснащенням можна рибалити з човна або з берега зарослого. А ось для рибної ловлі на більш великі трофеї або при сильному плині слід вибирати снасті від 5 м в довжину.
Що стосується гнучкості або, правильніше сказати, ладу вудилища, то новачкам підійдуть ті, які можуть згинатися по всій довжині (повільного ладу). Вудилища швидкого ладу згинаються тільки в самій верхній частині, середнього ладу — починаючи з середини в бік верхнього краю.
Залишається визначити, цільне або складений виріб придбати. Складові бувають штекерними і телескопічними, і обидва види набагато зручніше в транспортуванні, ніж суцільні. Але якість і зручність застосування в деяких моделях складових снастей іноді неприємно дивують.
Махові вудлища призначені для рибної ловлі неподалік від берега. Вони максимально прості по своїй конструкції, доступні за ціною, зручні з точки зору техніки рибної ловлі, тому з таким оснащенням навіть початківцям буде легко розібратися. Болонські вудлища гарні своєю універсальністю. Їх можна застосувати в якості альтернативи махових вудилищ при рибної ловлі біля берега. Болонським вудилищем можна користуватися практично в будь-яких умовах, головне — знати і вміти використовувати всі його можливості. Новичкам с таким оснащением будет легче справиться с течением, рыбачить с берега и даже поймать хищника.
О предназначении карповых удилищ можно судить из названия. Карпы — мощные и крупные рыбы, для которых нужны крепкие и жёсткие удилища. Фидерные более хрупкие, но они выглядят изящнее и эстетичнее, и для новичков в рыбной ловле подходят больше, чем карповые. Отличия карпового удилища от фидерного внешне очевидны:
- усиленная рукоятка;
- мощный держатель для катушки;
- удлинённые стыки штекерных колен;
- усиленные кольца, рассчитанные на большую нагрузку.
При выборе фидерных удилищ, зачастую не отталкиваются от вида рыбной ловли или условий. Такое удилище считается универсальным, новички вполне могут поймать на фидер карася, леща, краснопёрку и даже карпа. Фидерные модели удилищ обычно укомплектованы сигнализирующей головкой. Принципиальное их отличие от карповых состоит в том, что фидер не требует физических усилий. Как правило, если бланк фидера изготавливают из карбона, то вершины делают из стеклопластика. Цей матеріал буде міцнішим, і набагато м'якше, але витонченість фідерного вудилища не означає неможливість далеких закидів і малого запасу потужності.